TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ – HIMSS

Medipol Üniversitesi ile Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Derneği (HIMSS) arasında imzalanan 1 Ocak 2017 itibariyle devreye alınan iş birliği protokolü, Türkiye’deki kamu hastanelerinde bilişim teknolojileri kullanım oranlarını ölçme ve değerlendirme süreçlerini içeriyor.

TC. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Medipol Üniversitesi iş birliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında, Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından Türkiye’de 168 hastane ziyareti yapıldı.

EMRAM, yataklı hizmet veren hastanelerin sağlık hizmet sunumunda elektronik sağlık kaydı benimseme modeli olarak, hastanelerimizde elektronik sağlık kaydının hasta güvenliği ve sağlık hizmet kalitesi açısından verimli kullanılıp kullanılmadığı ölçülmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi olarak 2017 Ocak ayında dahil olduğumuz bu süreçte 162 hastanemiz EMRAM Seviye 6 ve 2 hastanemiz EMRAM Seviye 7 olarak valide edilmiştir. EMRAM modelinin ülkemizdeki başarısı HIMSS’in diğer modellerine de büyük ilgi uyandırdı ve yataklı hizmet vermediği için EMRAM kapsamı dışında tutulan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için Poliklinik EMRAM (O-EMRAM) modeli kapsamında çalışmalara başlandı. Bu süreçte 4 hastanemiz O-EMRAM Seviye 6 olarak valide edilmiştir.

Konuyla ilgili https://dijitalhastane.saglik.gov.tr sitesini ziyaret ederek HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hastane listesine ulaşabilirsiniz.

İZMİR ÖDEMİŞ DEVLET HASTANESİ’NİN EMRAM SEVİYE 7 GAP ANALİZİ TAMAMLANDI!

19-20 Eylül 2019 tarihinde Medipol Üniversitesi HIMSS ekibi ve HIMSS CEO Yardımcısı John H. Daniels’ın da katıldığı ziyaretimiz sonucunda İzmir Ödemiş Devlet Hastanesi’nin Seviye 7 GAP Analizi tamamlandı.

Hastanemizi çalışmalarından dolayı tebrik eder ve yakın zamanda Seviye 7 Validasyonu için başarılarının devamını dileriz…

ESKİŞEHİR AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ’NİN O-EMRAM VALİDASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

HIMSS Türkiye Direktörü Dr. İlker KÖSE ve ekibinin 27.09.2019 tarihinde yaptığı ziyaret neticesinde Eskişehir Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, O-EMRAM seviye 6 olarak valide edilmiştir.