Daha fazla bilgi için: https://himsseurasia.com/en/the-purpose-is-increasing-the-patient-safety-and-patient-care-quality/

Medipol Üniversitesi ile Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri Derneği (HIMSS) arasında imzalanan 1 Ocak 2017 itibariyle devreye alınan iş birliği protokolü, Türkiye’deki kamu hastanelerinde bilişim teknolojileri kullanım oranlarını ölçme ve değerlendirme süreçlerini içeriyor.

TC. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ve Medipol Üniversitesi iş birliğinde yürütülen dijital hastane değerlendirme çalışmaları kapsamında, Medipol Üniversitesi temsilcileri tarafından Türkiye’de 168 hastane ziyareti yapıldı.

EMRAM, yataklı hizmet veren hastanelerin sağlık hizmet sunumunda elektronik sağlık kaydı benimseme modeli olarak, hastanelerimizde elektronik sağlık kaydının hasta güvenliği ve sağlık hizmet kalitesi açısından verimli kullanılıp kullanılmadığı ölçülmektedir. İstanbul Medipol Üniversitesi olarak 2017 Ocak ayında dahil olduğumuz bu süreçte 162 hastanemiz EMRAM Seviye 6 ve 2 hastanemiz EMRAM Seviye 7 olarak valide edilmiştir. EMRAM modelinin ülkemizdeki başarısı HIMSS’in diğer modellerine de büyük ilgi uyandırdı ve yataklı hizmet vermediği için EMRAM kapsamı dışında tutulan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için Poliklinik EMRAM (O-EMRAM) modeli kapsamında çalışmalara başlandı. Bu süreçte 4 hastanemiz O-EMRAM Seviye 6 olarak valide edilmiştir.

Konuyla ilgili https://dijitalhastane.saglik.gov.tr sitesini ziyaret ederek HIMSS EMRAM Seviye 6 ve Seviye 7 hastane listesine ulaşabilirsiniz.

Hastanelerimiz HIMSS Akredistasyon çalışmaları rehberliğinde dijital dönüşümlerini hızlandırıyorlar:

HIMSS-Eylül-Ayı-Validasyon-Duyurusu

HIMSS-Aralık-Ayı-Validasyon-Duyurusu

EMRAM-Seviye-6-Revalidasyonu_Mehmet-Akif-Ersoy-GKDC-EAH

EMRAM_Seviye-6-Revalidasyonu_Çorum-Göğüs-Hastalıkları-Hastanesi

EMRAM_Seviye-6-Validasyonu_İzmir-Alsancak-Nevvar-Salih-İşgören-Devlet-Hastanesi

O-EMRAM_Seviye-6-Validasyonu_Malatya Şehit Mehmet Kılınç ADSH

EMRAM-Seviye-7-Revalidasyonu İzmir Tire DH

EMRAM_Seviye-7-Validasyonu_Isparta ŞH

08_Şubat_ 2022_ Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi_EMRAM Seviye 6 Revalidasyonu

14_Şubat_ 2022_ Bahçelievler Devlet Hastanesi_O-EMRAM Seviye 6 Validasyonu