Yeliz DOĞAN MERİH

2001 yılında mesleki çalışma yaşamına başlayan Yeliz DOĞAN MERİH, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde birçok alanda klinik hemşireliği yaptıktan sonra 2012 yılı itibari ile aynı hastanede Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildi ve halen görevine devam etmektedir. Merih aynı zamanda SBÜ Hemşirelik Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 

2005 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği’nde “Yükseklisans Programını” ve 2010 yılında aynı bölümde “Doktora Programını” bitiren Yeliz DOĞAN MERİH,  İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen 2007 yılı “Bilimsel Araştırma Ödülü”nü, 2009 yılı “Yılın Hemşiresi Ödülü”nü, alanıyla ilgili yaptığı çalışmalarla çeşitli kongrelerde bildiri birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanında 2012 yılında “Hemşirelikte Yaratıcılık Ödülü”nü ve 2015 yılında “Altın Steteskop Ödülü”nü almaya hak kazanmıştır. 2019 yılında Dr.Club Ödülleri’nde “Yılın Yenilikçi Sağlık Çalışanı” alanında finalist olmuştur. 

İnovatif Hemşirelik Derneği Başkanı olan Yeliz DOĞAN MERİH, 7 yıldır düzenlenen  Zeynep Kamil Hemşirelikte İnovasyon Sempozyumu’nun ve Kongresi’nin başkanlığını yürütmesinin yanında inovasyon yarışmalarında jüri üyeliği yapmış, birçok kongre ve sempozyumda hemşirelikte inovasyon süreci ile ilgili panelist olarak katılmış, eğitim programlarında eğitimci olarak yer almış ve alanıyla ilgili geliştirdiği 4 ürünle ile patent belgesi almıştır.

Ayrıca mesleki başarılarından dolayı 3 takdirnamesi, 80 teşekkür belgesi olan Yeliz DOĞAN MERİH’in alanıyla ilgili birçok yurt içi, yurtdışı yayını, 7 kitap bölüm yazarlığı, 3 proje katılımcılığı, 110 adet Uluslararası ve Ulusal kongrelerde sunulan bildirisi yer almaktadır.